Väzni podávajú zákazy jazdy za mrežami

motoristov zamknutí pre vážne motorové trestné činy, ktoré môžu slúžiť svojim zákazom jazdy počas väzenia, zistil Automobile Express.
Ministerstvo spravodlivosti (Moj) uviedlo, že diskvalifikácie začínajú prvý deň trestu páchateľa, a nie po prepustení.
Táto správa je horkou ranou pre kampaňov na bezpečnosť cestnej premávky, ktorí pred tromi rokmi lobovali za zmenu zákona o zmene zákona.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Dobrovoľníčka pre charitatívnu brzdu Jan Woodward založila Kellyho kampaň v roku 2009 po tom, čo sa dozvedela, že nápojový motorista, ktorý zabil jej dcéru Kelly, bude slúžiť obrovskej väčšine svojich päťročných zákazov za mrežami.
Vláda schválila zákon o koroneroch a spravodlivosti v novembri 2009 v reakcii. V tom čase MOJ potvrdil, že zákon by zabezpečil, že páchatelia sú zakázané jazdiť, a tiež by sa zabránilo trestom odňatia slobody v jazde po „správnom období po prepustení“.
Dozvedeli sme sa však, že to tak nie je. Hovorkyňa MOJ nám povedala, že zatiaľ čo zákon o koroneroch a spravodlivosti podal ustanovenia o zmenách, aby sa stali zákonmi, ešte neprišli do platnosti.
Povedala: „Pracujeme na implementácii ustanovení na vytvorenie tohto zákonného zákona. Ale nemohla nám povedať, kedy by sa to stalo. Usmernenia MOJ umožňujú sudcom rozšíriť zákazy páchateľov, ktorí vedú k zákazom páchateľov až do rovnakej dĺžky ako trest odňatia slobody, ale to sa robí od prípadu k prípadu.
Úradník brzdovej kampane Franki Hackett povedal: „Je to zásadné zákazy, len keď odsúdený motorista dokončí svoje obdobie väzenia; Ak nie, zákaz nemá zmysel. Je hlboko sklamaním počuť, že niektorí motoristi stále slúžia vo väzení. “
Táto správa prichádza len dva týždne po tom, čo Automobile Express objavil neplnoleté zločincov, slúžia zákazom skôr, ako sú dostatočne starí na to, aby jazdili.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *