Šokový odchod šéfa Vauxhall

Šéf Vauxhall opustil firmu náhlym odchodom. Iba 24 hodín pred oznámením jeho odchodu, generálny riaditeľ a predseda spoločnosti Vauxhall, Tim Tozer, pomáhal spustiť dôležitý nový model spoločnosti Astra pre médiá v Port Ellesmere.
V krátkom vyhlásení spoločnosť GM oznámila, že Rory Harvey bude prevziať úlohu ako Vauxhall MD a predseda a že Tim Tozer odíde, aby pokračoval v kariére mimo GM.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Vyhlásenie Petra Kuesperta, viceprezidenta pre predaj GM a následné sály v Európe, dodalo: „Chcel by som sa poďakovať Timovi za veľký záväzok, ktorý ukázal voči našej značke. Sme vďační za jeho tvrdú prácu a želáme mu všetko dobré do budúcnosti. “
Tim Tozer nebol k dispozícii na komentár a hovorca Vauxhall povedal, že k vyhláseniu nemajú nič ďalej.
Ale Tozer sa neverí, že má novú prácu, do ktorej je potrebné ísť, a dôvody jeho odchodu nie sú jasné. Rozumie sa, že rezignoval.
Novinári, ktorí sa zúčastnili na štarte, uviedli, že Tozer vyzeral uvoľnene a bol si istý novou Astra, a nevykazovali žiadne známky muža, ktorý sa chystá opustiť spoločnosť.
A na autosalóne vo Frankfurte sa objavil spolu s najvyšším európskym výkonným riaditeľom majiteľa spoločnosti Vauxhall General Motors, kde sa javil ako kľúčový a šťastný člen tímu vedúceho manažmentu.
Najvyššia práca vo Vauxhall je jednou z najdôležitejších v britskom motorovom priemysle, pričom firma Second to Ford v celkových predajných mapách, s továrňami v prístave Ellesmere a Luton, ktoré zamestnávajú viac ako 3 000 ľudí, ako aj tisíce ďalších v obchodných zastúpeniach.
Európsky šéf GM Karl-Thomas Neumann povedal Auto Express na výstave Frankfurt, že Vauxhall bol rozhodujúci pre americký automobil.
„Vauxhall je veľmi silná značka a pre GM skutočne dôležitá. Je to náš najväčší a najdôležitejší trh v Európe, “uviedol.
Tozer viedol vo Veľkej Británii solídne obnovenie predaja spoločnosti Vauxhall a úspešne spustil kľúčové modely, ako sú Mokka, Adam a nedávno Nová Corsa a Viva.

Tozer bol v obchode Vauxhall veľmi rád a je veľmi rešpektovaným veteránom automobilového priemyslu s preukázanými výsledkami v spoločnostiach ako Rover, Mazda a Mitsubishi, ako aj vedúcim hlavným skupinám predajcov vo Veľkej Británii a Európe.
Jeho náhrada Rory Harvey je ďalším Britom s množstvom skúseností vo Vauxhall a Opel a jeho poslednou úlohou bola výkonná riaditeľka predaja spoločnosti Opel Europe.
Odchod Tozera je úplne prepojený s škandálom emisií, ktorý pohltil Volkswagen a širší automobilový priemysel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *