Uncategorized

Zakázať hands-free mobile Pri jazde, povedzme, že poslanci

uskutočňujú mobilné telefonické hovory pri šoférovaní, zatiaľ čo súčasné pokuty za používanie mobilných telefónov za volantom musia byť zvýšené, podľa dopravnej dopravy snemovne Commons. Vybraný výbor.
Skupina poslancov v krížovej schránke začala pri jazde v marci 2019 vyšetrovanie témy telefonického používania, pričom konzultovala s mnohými akademickými pracovníkmi a odborníkmi na bezpečnosť cestnej premávky, aby vyvodila svoje závery.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• pol milióna motoristov, ktorí videli používanie mobilu za volantom
Výbor vypočul dôkazy o tom, že uskutočnenie telefonického hovoru bez použitia rúk je rovnako rušivé ako volanie pri podávaní telefónu. Výbor by si však uvedomil, že presadzovanie zákazu volaní za ruky s bezplatnými bezplatnými hovormi by bolo ťažké a služby sú často závislé od toho, aby sme mohli hovoriť so zamestnancami na ceste. ručný mobilný telefón “
Výbor tiež hovorí, že súčasné šesť bodov a pokuta 200 GBP za používanie vreckového mobilného telefónu nie sú dostatočne prísne a vláda musí zaviesť „dostatočne vysoký trest pre motoristov, aby mohli brať [trestný čin] vážne“.
MPS musí byť tiež prepísaný aj zakázať hovory s rukami a zavedenie tvrdších sankcií, zákon o používaní mobilných telefónov pri jazde. Súčasné zákony bránia pomocou vreckového mobilného telefónu za volantom, keď sa používa na zapojenie sa do „interaktívnej komunikácie“. Nedávny vysoko postavený súdny prípad videl, že motorista má presvedčenie za „používanie“ svojho mobilného telefónu, keď na ňom natáčal nehodu a nepoužíval ho na interaktívnu komunikáciu. Podľa správy sa musí zaviesť aj nová verejná informačná kampaň o nebezpečenstvách používania telefónu za volantom.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *