BMW i8 Roadster je oficiálne odhalený spolu s aktualizovaným kupé

po mesiacoch špekulácií, špionážnych záberov a upútavkových obrázkov, BMW konečne odhalil vysoko očakávaný I8 Roadster na tohtoročnej LA Motor Show. Popri aktualizovanom i8 Coupe sa Roadster uskutoční v predaji v lete 2018 s cenovou značkou 124 730 GBP – 12 000 GBP viac ako hardtop.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Benzín-elektrický hybridný športový automobil odvádza svoju pevnú strechu a na jej mieste je vybavený mäkkou hornou časťou. Strecha je úplne elektrická a otvorí sa alebo zatvorí 15 sekúnd a môže sa prevádzkovať rýchlosťou až 30 mph. Je to tvar Z poskytuje ďalších 100 litrov úložného priestoru medzi strešnou skrinkou a sedadlami. Aby sa maximalizovalo pohodlie s otvoreným vrchom, zadné okno sa pri stiahnutí strechy automaticky stúpa o 30 mm; 3D tlač sa použila aj pri návrhu hliníkových prvkov, ktoré spájajú strechu s telom vozidla.
• Najlepšie hybridné autá v predaji práve teraz
Na kompenzáciu straty pevnej strechy BMW namontovala Roadster na mieru zavesenie a tlmiče, zatiaľ čo ďalšie posilnenie tela pridalo 60 kg hmotnosti na kupé.
22

I8 Roadster tiež získava výkon a zvýšenie rozsahu v dôsledku vylepšení technológie Edrive spoločnosti BMW. Bunková kapacita lítium-iónovej batérie sa zvýšila zo 7,1 kWh na 11,6 kWh, čo znamená, že energia elektrického motora sa zvyšuje o 12 koní na výstup 141 koní. V kombinácii s 1,5-litrovým preplňovaným trojvalcovým benzínovým motorom I8 Roadster produkuje 369 koní a krútiaci moment 570 nm. Rovnaké vylepšenia hnacej sústavy sa použili aj na kupé i8.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *