Uncategorized

Počet akcií presadzovania pre nezdanú automobily zdvojnásobenie, pretože daňový disk zrušil

počet akcií vymáhania pre motoristov, ktorí chytili jazdu v oblasti nezdaných automobilov, sa zdvojnásobil vzhľadom na to, že daňový disk bol zrušený, ukazujú nové čísla.
V prvých 11 mesiacoch roku 2019 bolo vydaných 1 222 053 akcií vymáhania motoristom, ktorí neplatili daň z cestnej premávky, ktoré sa oficiálne nazývajú automobilová spotrebná úloha (VED). Medzitým za celý rok 2013 – posledný celý rok, v ktorom boli použité daňové disky – bolo vydaných iba 693 270.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• Vysvetlené kapely pre dane z automobilov v Spojenom kráľovstve
Údaje, ktoré získala spoločnosť MotorEasy prostredníctvom žiadosti o slobodu informácií v DVLA (Agentúra pre licenciu vodiča a automobilov), ukazujú, že zvýšenie počtu prípadov od roku 2014 do roku 2017 bolo 1 373 184. Počet prípadov došlo k zníženiu počtu prípadov od roku 2019 do roku 2018, ale údaje z roku 2019 zahŕňajú iba prvých 11 mesiacov. Najväčší skok bol od roku 2014 do roku 2015, keď bolo vydaných ďalších 278 025 presadzovacích opatrení.
Keď vláda v októbri 2014 odstránila potrebu papierových daňových diskov, tvrdila, že tento krok by ušetril daňovým poplatníkom 14 miliónov GBP ročne, ale je zrejmé, že DVLA teraz vydáva omnoho viac presadzovania ako predtým.
Duncan McClure Fisher, generálny riaditeľ spoločnosti MotorEasy, uviedol: „Daň z vozidla sa vyberá ako úloha spotrebnej dane a je potrebné ho zaplatiť za automobily poháňané alebo zaparkované na cestách vo Veľkej Británii.
„Modernizácia spôsobu, akým sa s nimi zaobchádza, musela prísť v určitom okamihu, ale celkovo sa zdá, že na ceste došlo k trochu nárazu – s veľkým nárastom počtu ľudí, ktorí neplatili minulý rok v porovnaní s rokom 2014.
„To naznačuje, že cvičenie vytvorené na záchranu peňazí na tlačených diskoch malo za následok značnú stratu daňových ziskov pre vládu Spojeného kráľovstva, čo má knock-on účinok na verejné služby, ako je údržba ciest. Ak sa pokuty zdvojnásobili, môžete si byť istí, že počet netaxovaných automobilov sa výrazne zvýšil.
“Je možné, že si ľudia myslia, že sa môžu vyhnúť plateniu dane z automobilov, pretože nemusia zobrazovať disk, alebo preto, že nemajú fyzický tip svojho dátumu exspirácie.”
Čo si myslíte o sadzbách daní z ciest vo Veľkej Británii? …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *