Jednorazový Ferrari SP275 RW Competitione videný v Daytone

Tajomný jednorazový Ferrari sa cez víkend objavil na podujatí Ferrari Finali MondiAli v Daytone na Floride, povedal, že sa nazýva SP275 RW Conctitione.
Ferrari o aute nepovedal nič oficiálne, ale je zrejmé, že SP275 je model špeciálnych projektov, vytvorený ako prispôsobený Ferrari pre veľmi špeciálneho zákazníka.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Najlepšie supercary na nákup teraz
Ferrari má históriu vytvárania týchto modelov. Začiatkom tohto roka odhalila 458 mm Special – zreteľnú verziu mnohých hardcore 458 s podrobnosťami o štýle na mieru, zostavená pre neidentifikovaného britského majiteľa.
Medzi ďalšie nedávne jednorazové obdobia patrí F12 TRS a Ferrari SP America – obaja založené na vlajkovej lodi Grand Tourer firmy, F12 Berlinetta.
Podobne ako tieto dve autá, zdá sa, že konkurencia SP275 RW je založená na F12. To by znamenalo aspoň 730 koní, prirodzene spustené 6,3-litrové V12, sa skrýva pod žltú kapotu.
Niektoré prieduchy a žalúzie umiestnené okolo karosérie automobilu však naznačujú, že SP275 mohol začať život ako tvrdý brat F12 Berlinetta – F12TDF.
Tento automobil používa rovnaký 6,3-litrový motor V12, ale s napájaním tlačeným na 769 koní. Znamená to, že F12TDF je schopný 0-62 mph za 2,9 sekundy a najvyššiu rýchlosť presahujúcu 211 mph, zatiaľ čo jeho brzdy sú pošírované z Laferrari. Plánuje sa iba 799 jednotiek, ktoré už vypredajú, takže to znamená, že SP275 by bola jednorazovou verziou toho, čo je už limitovanou edíciou Ferrari.
Keďže neexistujú žiadne oficiálne informácie, neexistuje žiadna cenovka, ale očakáva, že tento jednorazový model bude mať oveľa viac ako 340 000 GBP ceny nového F12TDF.
Aký by bol váš jednorazový sen Ferrari? Nechajte to všetko v komentároch.
Obrázky: Ferrari F12TDF Stránka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *